A cukor 99.9%-ban a szacharóz nevű molekulából áll, amely egy szőlő- és egy gyümölcscukor molekula összekapcsolódásakor keletkezik. Ilyen koncentrációban cukor a természetben nem fordul elő. Így ezt az anyagot a szervezet nem tudja rendesen azonosítani, főleg azért mert egy speciális eljárással állítják elő.
Nagy Sándor a perzsa birodalom meghódítása (Kr. e. 327) után seregével az Indus torkolatáig nyomult előre. Admirálisa, a krétai Nearchos tudósított európai emberként először egy indiai nádról, mely “méhek nélkül ad mézet". Kr. u. 600 körül a perzsák készítettek először formázott cukrot, ők a süvegcukor feltalálói. A nyugati világ az első keresztes hadjárat (1096–1099) során ismerte meg.
Így láthatjuk a cukor akkor érte el kis hazánkat amikor mi értük el (kb). Az evolúció nem annyira gyors, hogy egyből igazítsa az embert ehhez a gyors változáshoz. Az európai függővé vált, habzsolja a fehér cukrot. A kristálycukor 99,5%-os tisztaságú szacharóz, a legcukrosabb növények sem érik el a 20%-ot. A felesleg cukorral a szervezet nem tud megbirkózni, így az alkohollá alakul a gyomorban.
A túladagolásra nem térnék ki, hiszen minden táplálkozással kapcsolatos oldal foglalkozik ezekkel. Csak az a fő, hogy az első bekezdésen gondolkozzatok el!
tpen